هوش مصنوعی را می توان به عنوان فناوری شبیه سازی هوش انسانی تعریف کرد. در دنیای واقعی، هوش مصنوعی شامل زیرمجموعه هایی مانند یادگیری ماشینی یا پردازش زبان طبیعی است. امروزه این فناوری در بسیاری از زمینه ها به ویژه در توسعه و فرآیندهای کسب و کار نقش مهم و موثری دارد. یکی از این موقعیت ها تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP در زمینه کسب و کار است.

کسب و کارها باید از قابلیت ها و فناوری های پیشرفته تری در برنامه ریزی منابع سازمانی خود برای غنی سازی محیط های تجاری خود استفاده کنند. به لطف ترکیب هوش مصنوعی و ERP، سازمان ها می توانند مدل های کسب و کار خود را بهینه کرده و هزینه های عملیاتی را کاهش دهند. راه حل های هوش مصنوعی می توانند وظایف معمول و برخی از فرآیندهای انجام شده توسط انسان را بر عهده بگیرند و همچنین توانایی های افراد و بهره وری شرکت را افزایش دهند. علاوه بر این، راه حل های هوش مصنوعی می توانند تراکنش ها را یاد بگیرند، بخوانند، پاسخ دهند، پیش بینی کنند و اجرا کنند.

ai in erp

ترکیب هوش مصنوعی با erp

به طور کلی می توان گفت که ترکیب هوش مصنوعی و ERP از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا کسب و کارها به راه حل هایی نیاز دارند که آنها را قادر به انجام عملیات موثر و مقرون به صرفه، مدیریت داده ها و ارائه اطلاعات برای ایجاد یک تجربه کاربری عالی کند. بنابراین، آنها باید استراتژی های فناوری فعلی خود را ارزیابی کرده و خود را با این فناوری پیشرفته تطبیق دهند.

در زیر برخی از اثرات هوش مصنوعی بر ERP را بررسی کرده ایم:

ارائه بینش عمیق تر در مورد داده ها
مدیریت انبار
مدیریت مالی بهینه
خدمات مشتری
بهینه سازی منابع انسانی
اتوماسیون فروش
بینش عمیق تری در مورد داده ها ارائه دهید
در یک مجموعه داده معین، مانند مجموعه داده عظیم در ERP، گاهی اوقات الگوها و همبستگی هایی وجود دارد که برای چشم انسان نامرئی و غیرقابل تشخیص است. با استفاده از هوش مصنوعی، SMEها می توانند چنین روندها و الگوهایی را شناسایی کنند و در مورد عملیات تجاری خاص خود نتیجه گیری های روشنگری بگیرند. این امکان پیش بینی دقیق تر و تصمیم گیری آگاهانه تر را فراهم می کند.

به عنوان مثال، یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند رابطه بین افزایش یا کاهش تولید و یک عملکرد تجاری خاص در مدیریت زنجیره تامین را شناسایی کند. زمان زیادی طول می کشد تا انسان ها به چنین بینش هایی دست یابند.

اثرات هوش مصنوعی بر erp

مدیریت انبار

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی می‌توانند صدها مدل پیش‌بینی و احتمالات تقاضا را تا حد امکان دقیق آزمایش کنند و به طور خودکار با متغیرهای مختلف مانند عرضه محصول جدید، اختلالات زنجیره تامین یا تغییرات ناگهانی در تقاضا سازگار شوند. با استفاده از سیستم های هوش مصنوعی می توان هر قطعه را از تولید قطعه اول تا مونتاژ و ارسال به مشتری نهایی را بررسی و رهگیری کرد.

مدیریت مالی بهینه

یکی از تاثیرات هوش مصنوعی بر ERP مدیریت مالی بهینه است. ربات ها می توانند وظایف حسابداری و مالی تکراری را به عهده بگیرند. هوش مصنوعی می تواند تراکنش ها را ببندد و فرآیندهای ماهانه، فصلی و پایان سال را خودکار کند. علاوه بر این، AL موجودی حساب ها را بین سیستم های مختلف مستقل مقایسه می کند و صحت اظهارات و گزارش ها را بررسی می کند. با یادگیری ماشینی، روبات‌ها می‌توانند از ورودی‌های مختلف انسانی برای به دست آوردن نتایج بهتر و انطباق با الگوهای رفتاری مختلف متخصصان حسابداری استفاده کنند.

خدمات مشتری

راه‌حل‌های هوش مصنوعی می‌توانند به وضوح تاریخچه خدمات مشتری را درک کنند و ربات‌های گفتگو را قادر می‌سازند سریع‌تر و مؤثرتر پاسخ دهند. ترکیب داده ها در بخش های مرتبط با مشتری با نمای کلی مشتری، خدمات مشتری را بهبود می بخشد. هنگامی که مشتریان به خدمات میدانی نیاز دارند، یک راه حل هوش مصنوعی می تواند از مجموعه مهارت ها و بخش های لازم برای کمک به برنامه ریزی و زمان بندی تماس های خدمات استفاده کند.

همانطور که می دانید هوش مصنوعی فناوری است که رفتار انسان را شبیه سازی می کند و با رفتار و واکنش های انسان آشنا می شود تا به این نتیجه برسد که چگونه فرآیند زندگی انسان را بهینه کنیم. طراحی و تولید این فناوری و خدمات شرکت هوش مصنوعی شامل مواردی از جمله توصیه های غذایی به بستگان بیمار و بهبود عملکرد مالی است. از جمله کاربردهای هوش مصنوعی در مدیریت منابع انسانی، برخی از انتظارات متخصصان منابع انسانی، استخدام و پذیرش سازمانی، تجربه کارکنان، بهبود فرآیند و اتوماسیون اداری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست